Preparat Plaque Control zawiera algi brunatne (Ascophyllum nodosum), które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy, witaminy i minerały. Algi brunatne mają udowodnione korzystne oddziaływanie na organizm zwierząt:

 regulują procesy trawienne, podnoszą ogólną odporność organizmu, wpływają na zdrowy wygląd okrywy włosowej, wspomagają regenerację układu nerwowego oraz inaktywują metale ciężkie.

ALGI BRUNATNE:

Regularne podawanie alg Ascophyllum nodosum przyczynia się także do:

zmniejszenia tworzenia się bakteryjnej płytki nazębnej,

stanowi doskonałą profilaktykę przeciw kamieniowi nazębnemu.

Algi brunatne znajdujące się w preparacie Plaque Control zawierają trzy grupy substancji o których wiadomo, że wpływają na akumulację płytki nazębnej:

  1. Fenole, jod, fosforany.
  2. Wysoką zawartość fukoidanu (10-15%), będącego źródłem siarki utrudniającej przyleganie bakterii do pellikuli.
  3. Cynk, krzemiany i siarczany, powodujące wzrost usiarczenia składników śliny i mogące wiązać wapń.

Udowodniono, że algi brunatne (Ascophyllum nodosum) zmienia właściwości śliny, utrudniając tworzenie kamienia nazębnego. Ponadto zmniejszają ogólną liczbę bakterii w jamie ustnej, tym samym zapobiegają pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu z pyska.

Po wprowadzeniu do przewodu pokarmowego, substancje aktywne produkowane przez algi dostają się do krwiobiegu. Następnie są rozprowadzane po organizmie i przyczyniają się do zmiany właściwości śliny, która nabiera zdolności  rozpuszczania kamienia oraz zapobiega tworzeniu się nazębnej płytki bakteryjnej.

Strona

główna

Zestawienie cech naszych produktów

Właściciel marki:

REGIS Sp. z o.o., ul. W. Sławka 3a, 30-633 Kraków, Poland

Tel.: + 48 12 635 67 00; Fax: +48 12 635 67 02

e-mail: info@vetfood.pl